Ferie z dziećmi na Mazurach - Aktualności

Ferie z dziećmi na Mazurach

dodano: 23.09.2021 16:37:00

Ferie zimowe to doskonała okazja ku temu, by zabrać dzieci na krótki wypoczynek. Choć najpopularniejszym kierunkiem zimowych wyjazdów są góry, nic nie stoi na przeszkodzie, aby spędzić ferie na Mazurach. Kraina Tysiąca Jezior również w tym czasie przyciąga zafascynowanych jej pięknem turystów. Zimowy wyjazd na Mazury wiąże się z licznymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych.

Zima na Mazurach

O ile większość turystów poznała i doceniła piękno letnich mazurskich krajobrazów, tych, którzy mieli okazje podziwiać je zimą, jest zdecydowanie mniej. A szkoda, ponieważ zimą Mazury również zachwycają, dlatego ten region to doskonały wybór na wspólne ferie rodzinne. Mazury oczarują zarówno dorosłych, jak i dzieci. Planując ucieczkę z miasta, warto zatrzymać się w tej niezwykłej Krainie Jezior. Oprócz cudownych widoków zamarzniętych akwenów, ośnieżonych pól i lasów czeka na nas czyste, pozbawione miejskiego smogu powietrze. Jest to miejsce, gdzie można złapać oddech oraz zapomnieć o codziennych troskach. Docenią je również dzieci, które zmęczone trudami szkolnymi potrzebują chwili wytchnienia. Aby oderwać je od elektronicznych gadżetów, warto skorzystać z naszych propozycji spędzania wolnego czasu. Zwłaszcza że większość z nich dotyczy form aktywnego wypoczynku.

Ferie na Mazurach – zimowe szaleństwa dla dzieci i dorosłych

Zimowa aura sprzyja spontanicznym zabawom na świeżym powietrzu. Rodzinna bitwa na śnieżki, wspólne lepienie bałwana czy budowanie igloo to świetny pomysł na integrację z dziećmi. Dodatkowo piękna, wręcz bajkowa sceneria mazurskiej przyrody mocno zapada w pamięć. Zimowe szaleństwa na łonie natury to tylko jedna z wielu atrakcji, jaką oferują Mazury zimą. Jeśli jednak jesteśmy fanami lodowisk, jedno z nich znajduje się w Ostródzie.

Na ferie zimowe na Mazurach można zabrać również narty biegowe. Nawet jeśli w najbliższej okolicy nie ma wytyczonej trasy, ukształtowanie terenu i zaśnieżone leśne ścieżki zachęcają do narciarskiego biegu.

Mazury zimą – kuligi i dorożki

Zachwyt nad malowniczymi mazurskimi krajobrazami to jedno z całej gamy intensywnych przeżyć związanych z kuligiem. Przy sprzyjających warunkach pogodowych zaprzęg konny z saniami lekko sunie po śniegu, mroźny wiatr chłodzi policzki, a zapierające dech w piersiach widoki cieszą oczy. Zwieńczeniem kuligu jest zwykle ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek. Dzieci mogą rozgrzać się gorącą czekoladą lub kakao, natomiast dorośli chętnie skosztują pysznego grzańca. Tak bliskie obcowanie z naturą to ogromna frajda dla najmłodszych, których cieszy również kontakt ze zwierzętami. Zachwyceni będą także dorośli, dla których bajkowy klimat kuligu stanie się ulubionym wspomnieniem z zimowej wyprawy na Mazury.

Brak śniegu wprawdzie utrudnia zorganizowanie tradycyjnego kuligu, ale nadal pozwala na przejażdżkę dorożką. Polecamy taką formę turystyki konnej wszystkim spędzającym ferie z dziećmi na Mazurach.

Zimowy wyjazd na Mazury – przygoda z przyrodą

Mali miłośnicy przyrody pokochają ferie zimowe na Mazurach. To tutaj mogą podziwiać wieczorami niebo pełne gwiazd, za dnia napawać się przepiękną zimową scenerią, a na spacerach po okolicznych lasach rozpoznawać tropy dzikich zwierząt. Przy odrobinie szczęścia można nawet spotkać przemykającą w podskokach sarnę lub majestatycznego jelenia. Ścieżki turystyczne wytyczone w lasach są wręcz stworzone dla pełnych energii dzieci, które przemierzają je z ciekawością i ekscytacją. Niesamowite wrażenie robią także łąki oraz pola sięgające po bezkresny horyzont. Surowe mazurskie pejzaże stanowią dla turystów odskocznię od codziennego zgiełku dużych miast. Dlatego warto wybrać się tutaj na ferie zimowe.

Mazury w zimowej odsłonie to miejsce, którego się nigdy nie zapomina. Przyjezdni zgodnie twierdzą, że Mazury mają niesamowitą aurę zimą. To miejsce jest więc doskonałe do odwiedzenia nie tylko latem, ale także w inne pory roku. Wystarczy jedynie dobrze zaplanować poszczególne dni i cieszyć się cudownym czasem z najbliższymi.